Padomi labam miedziņam
No apmēram 6 mēnešu vecuma mazulis kļūst arvien vairāk atkarīgs no rutīnas. Miegs, tuvība un ēdiens vairs nav tik nedalāmi kā agrāk. Bērnam kļūst skaidrāka vakara rutīna un atpazīstamāka gulēšanas vieta. Drošību var nodrošināt, atrodoties blakus un ar balsi, nevis tikai barojot. Noteiktu mazuļa attīstības stadiju laikā miegs var būt nemierīgāks, tāpēc ir svarīgi saglabāt tādu pašu rutīnu kā līdz tam.
Dienas miegs
Jaundzimušie visbiežāk guļ trīs reizes dienā. Pēc 6 mēnešiem miega laiks samazinās līdz divām reizēm, bet no 1 gada vecuma vairums bērniņu guļ vienu reizi dienā. No 3 gadu vecuma vairums bērnu sāk vairs negulēt pusdienlaiku. Kad ir pienācis laiks atteikties no dienas miega, tas atkarīgs no katra bērna. Tāpat paturiet prātā, ka pārejas laiks var būt nedaudz nogurdinošs. Tas nav nekas neparasts, ka pārguris bērns aizmieg pirms vakariņām vai arī pa ceļam uz mājām no dārziņa, taču kad pienāk vakars, viņš gulēt vairs negrib. Dažreiz ir labāk ļaut uz brīdi pasnaust pusdienlaiku, nevis pēc tam mocīties. Ja tā nesanāk, varat vienkārši kādu laiku bērnu nolikt gulēt agrāk vakarā.
Vai bērnu midzināt viņa gultiņā?
Vietai, kurā bērns tiek midzināts un kurā guļ, ir jābūt vienai un tai pašai, ja vēlaties izveidot apstākļus bērnam aizmigt mierīgi un ātri. Gulēšanas vieta var būt gan bērna gulta, gan vecāku gulta. Atcerieties, ka Jūs pieņemat šos lēmumus: lai arī ko izlemtu, Jums ar šo lēmumu būs jādzīvo.
Padomi labam miegam
- Izveidojiet mierīgu vietu miegam.
- Zīdainim ir jāguļ uz muguras.
- Pabeidziet dienu ar jauku rutīnu (mazgāšanos, pasaku vai dziesmiņu).
- Iesāciet došanās gulēt ikdienišķo procesu vēl pirms bērns ir pārguris.
- Pacentieties ievērot šo pašu režīmu arī nedēļas nogalēs.