Mazuļa pudelīte
Barošana no pudelītes
Barot mazuli ar mātes pienu vai tā aizvietotāju no pudelītes var būt īsts izaicinājums. Dažiem zīdaiņiem nepavisam nepatīk pudelītes, tāpēc tādos gadījumos var nākties, piemēram, barot ar karotīti, dzirdīt no krūzītes ar snīpīti vai arī no parastas krūzītes. Tagad ir pieejamas visdažādākās pudelītes, tāpēc pirms to izvēles vispirms būtu jāpameklē vairāk informācijas par pudelītēm un knupīšiem, lai izvēlētos Jūsu mazulim vispiemērotākos.
Barošana ar mātes pienu no pudelītes
Ja kaut kādu iemeslu dēļ vēlaties barot mazuli ar savu pienu no pudelītes, pienu varat vienkārši noslaukt. Higiēna ir ļoti svarīga. Pienu noslauciet tikai ar tīrām rokām vai arī izmantojiet piena sūknīti. Pienu glabājiet tīrā traukā. Noslaukto pienu var turēt ledusskapī līdz trīs diennaktīm. Noslaukto pienu var arī sasaldēt. Par piena noslaukšanu vairāk lasiet 1177 lpp.
Ja plānojat mazulim savu pienu dot tikai dažreiz, svarīgi ir pārdomāt, no kādas pudelītes viņu barosiet. Pudelīte ar knupīti, kuram ir liels caurumiņš, var sākt traucēt barošanai ar krūti, jo mazulis var sākt ""slinkot"", ja no pudelītes piens tek ātrāk nekā no krūts.
Barošana ar piena maisījumu no pudelītes
Vienmēr konsultējieties ar savu vietējo bērnu aprūpes centra speciālistu, pirms sākat dot piena aizvietošanas maisījumus vai piebarošanas maisījumus.
Ļoti svarīgi, lai piena aizvietošanas maisījums vai piebarošanas maisījums būtu samaisīts pareizi. Ja pudelīte ir nepietiekami tīra vai arī maisījumam tiek izmantots nepietiekoši silts ūdens, var parādīties Jūsu mazulim bīstamas baktērijas. Kā pareizi samaisīt ""BabySemp"" maisījumus, uzzināsiet, noskatoties speciāli izveidotas video pamācības.
Kā barot no pudelītes?
1. Ērti apsēdieties vai nogulieties.
2. Izmantojiet tīru pudelīti ar knupīti. Knupīša caurumiņam nevajadzētu būt pārāk lielam, lai piena maisījums vai mātes piens netecētu pārāk ātri, taču caurumiņam nevajadzētu būt arī pārāk mazam, jo tad piens tecēs pārāk lēni. Ja caurumiņš ir pārāk mazs, mazulis var nogurt un vairs nespēs ēst. Tā viņš vairs nesaņems visas nepieciešamās uzturvielas. Vienai barošanai vajadzētu ilgt aptuveni 10-20 min.
3. Piekļaujiet bērniņu sev klāt, lai viņš justu Jūsu ādas siltumu. Mazulīša galva lai ir nedaudz augstāk par ķermeni. Ja turat zīdaiņa galviņu uz savas rokas, varat izmantot spilvenu kā atbalstu, lai mazinātu svaru, kas gulstas uz rokas un pleca.
4. Pirms piedāvājat pudelīti, pagaidiet, kamēr mazulis atvērs muti. Lēnām velciet ar knupīti gar mazuļa mutīti, kamēr ieraudzīsiet, ka mazulis pats meklē knupīti un ver vaļā muti. Tad iebāziet knupīti mazuļa mutītē.
5. Lai bērnam būtu ērti ēst, viņa lūpām pilnībā ir jāaptver pudelītes knupītis. Mazuļa lūpu kaktiņi var būt nedaudz pavērti.
6. Turiet pudelīti taisni, lai maisījums vai mātes piens varētu plūst brīvi. Tā mazulis nenorīs daudz gaisa.
7. Izbaudiet īpašo tuvības mirkli.
8. Ļaujiet mazulim pašam noteikt ritmu. Daži bērniņi ēd lēnām, citi ātrāk. Ļaujiet bērnam pašam arī nolemt, cik daudz piena viņam vajag. Jūsu mazulis, aizgriežot galvu uz sāniem, skaidri parādīs, ka laiks beigt maltīti. Nekad nespiediet bērnam izēst visu un atlikumus vienmēr izlejiet.
9. Ja nepieciešams, palīdziet mazulim atraugāties.
Mazuļi līdz 1 gada vecumam paši var lieliski regulēt, cik daudz viņi grib apēst. Ja iebarosiet pārāk daudz piena maisījuma vai mātes piena no pudelītes, bērnam var sākt sāpēt vēders. Ļaujiet mazulim pašam parādīt, ka viņš ir izsalcis, un ļaujiet arī viņam ēst tik daudz, cik viņš vēlas. Ja Jums liekas, ka mazulis ēd nepietiekami, sazinieties ar bērnu aprūpes iestādi.